Başar Yenidünya

Başar Yenidünya

Başar Yenidünya

212 Yatırım Direktörü

Başar Yenidünya, Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, kariyerine PwC’de danışmanlık yaparak başlamış ve ardından yatırım bankacılığına yönelmiştir. Daha sonra Oaklins Türkiye altında faaliyet gösteren Inhera Capital’ın kurucu ortaklarından biri olarak, şirketin birleşme, satın alma ve özel sermaye danışmanlığı gibi iş alanlarında büyümesine katkı sağlamıştır. Bu dönemin ardından, hisselerini satarak INSEAD’da MBA eğitimi almıştır.

Eğitimini tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönen Başar, çeşitli start-up’lara finansal ve stratejik destek sağlamış, ardından İş Private Equity’de teknoloji yatırımları konusunda görev almış ve İş Bankası’nın girişim sermayesi şirketinin kuruluşunda etkin bir rol üstlenmiştir.

2020 yılı başında 212’ye Yatırımlar Direktörü olarak katılmıştır. O zamandan beri şirketin yatırım faaliyetlerini ve stratejilerini yönetmekte, ayrıca birçok portföy şirketine yönetim kurulu seviyesinde stratejik destek sağlamaktadır.

 

 

Basar started his career as a consultant with PwC before moving into investment banking at Oaklins. Afterward, he co-founded a mid-market investment banking boutique – providing mergers and acquisitions advisory services to private clients, corporations, and private equity funds. After attaining a certain level of success, he decided to take on a new challenge in a competitive international MBA program. Upon graduation, he joined IS Private Equity, a middle-market focused private equity, investing in Turkish businesses with a focus on technology startups. Throughout his career, he has advised startups on a professional and personal level on a wide range of issues. Yenidunya has a BS in Industrial Engineering from Bilkent University and holds an MBA from INSEAD.

 

TÜSİAD Dijital Türkiye Konferansı Sponsorlar