H. Çağatay Özdoğru

H. Çağatay Özdoğru

H. Çağatay Özdoğru

TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Dijital Türkiye Yuvarlak Masası Eş Başkanı

H. Çağatay Özdoğru, Esas Holding’in gayrimenkul, özel sermaye, girişim sermayesi, sosyal yatırım ve varlık yönetimi dahil bütün iş kollarından sorumlu CEO’sudur ve tümünün yatırım komitelerinde yer almaktadır.

2005 yılında Esas’a katılmadan önce, Sabancı Holding’te Bilgi ve Telekomünikasyon Yatırımları Başkanlığı görevinde bulunmuştur. Sabancı Holding’deki görevi öncesinde France Telecom Group’ta çeşitli pozisyonlarda çalışmış olup en son Orange Business Services’da MEA (Orta Doğu ve Afrika) bölgesinden sorumlu Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuş ve şirketin Küresel Operasyon Komitesi’nde yer almıştır.

H. Çağatay Özdoğru, 2020 yılında DEİK’te (Dış Ekonomik İlişkiler Konseyi) Türkiye – Fransa İş Konseyi başkanlığına ve 2021’de Fenerbahçe Futbol A.Ş bağımsız yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Daha önce Türkiye – İsveç İş Konseyi ve Türkiye – Hırvatistan İş Konseyi Başkanlığı, TBV (Türkiye Bilişim Vakfı) ve TÜBİSAD (Türkiye Bilişim Sanayicileri Derneği) yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu. Ayrıca 2018-2019 yılları arasında Türkiye Basketbol Ligi takımlarından Sigortamnet İTÜ Basket’in başkanlığını yaptı.

Özdoğru, 2016 yılında Seçkin Mezun Ödülü’nü aldığı George Washington University’den Telekomünikasyon Mühendisliği alanında yüksek lisans derecesini ve İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Telekomünikasyon Mühendisliği bölümünden lisans derecesini almıştır.

H. Çağatay Özdoğru, Dijital Türkiye Yuvarlak Masası Eşbaşkanlığı görevini sürdürmektedir.

TÜSİAD Dijital Türkiye Konferansı Sponsorlar