Cenk Bayrakdar

Cenk Bayrakdar

Cenk Bayrakdar

Revo Capital Kurucu Ortağı

Profesyonel iş hayatına Arçelik’te başlayan Cenk Bayrakdar, Arçelik’teki IT ve Üretim Takımı Yöneticiliklerinin ardından, 2001- 2002 yılları arasında Corbuss’da İş Geliştirme Koordinatörü olarak çalıştı.

2006-2009 yılları arasında Turkcell Grubu’nda CIO olarak görev yapan Cenk Bayraktar, 2009-2013 yılları arasında ise yeni is alanlarından sorumlu genel müdür yardımcılığı görevini üstlendi. Turkcell’in uzun vadeli büyümesi için kendisinin liderliğinde mobil ödeme, dijital cüzdan, Turkcell TV, Turkcell markalı telefonlar (T10, T20) üretilerek piyasaya sürüldü.

Türkiye ve bölgedeki erken aşama teknoloji fırsatlarına yatırım yapan ve teknoloji fırsatlarına odaklanan Türkiye’nin ilk risk sermayesi fonlarından biri olan Revo Capital’i kurmak üzere 2013 yılında Turkcell’den ayrılan Bayraktar, birçok girişime danışmanlık ve mentorluk yaptı. Çok sayıda teknoloji şirketinin yönetim kurulu üyeliği yapan Bayraktar, halihazırda Revo’nun Yönetici Ortağı olarak, portföy yönetimi faaliyetlerine liderlik etmeye devam etmektedir.

TÜSİAD Dijital Türkiye Konferansı Sponsorlar