Cenk Sidar

Cenk Sidar

Cenk Sidar

Enquire AI Kurucusu ve CEO’su

Cenk Sidar, insan uzmanlığını tespit etmek ve akranlar arası gerçek zamanlı etkileşimi ve problem çözmeyi kolaylaştırmak için yapay zekâ (AI) ve ağ etkisini kullanan içgörü oluşturma platformu Enquire AI’nin kurucusu ve CEO’sudur, 15 yılı aşkın süredir Fortune 100 şirketlerine gelişen piyasa ve risk yönetim danışmanlığı hizmetleri sağlar.

Wall Street Journal, Forbes, New York Times ve diğer küresel yayınlarda yer almıştır. İşin geleceği, bilgi paylaşımı, yapay zekâ, insan ilişkileri ve Web3 hakkında dünyanın her köşesindeki etkinliklerde sıkça konuşma yapmaktadır.

Sidar, 2012 yılında Diplomatic Courier ve Young Foreign Policy Professionals tarafından dünyanın 33 yaş altı en iyi 99 dış politika liderinden biri olarak seçilmiştir. Johns Hopkins Üniversitesi SAIS Danışma Konseyi, Atlantik Konseyi, Türk Sosyal Demokrasi Vakfı (SODEV), Atlantik-Brucke e. V., Avrupa Genç Liderler Programı, Jean Monnet Programı, Project Interchange Alumni ve American Academy of Achievement üyesidir. İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Sidar, Washington’daki Johns Hopkins Üniversitesi İleri Uluslararası Çalışmalar Okulu’ndan (SAIS) uluslararası ekonomi ve uluslararası ilişkiler alanında yüksek lisans derecesine, SAIS’in İtalya’daki Bologna Merkezi’nden Avrupa çalışmaları alanında yüksek lisans derecesine ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden işletme ve uluslararası ilişkiler alanında lisans derecesine sahiptir.

TÜSİAD Dijital Türkiye Konferansı Sponsorlar