Hakan Güldağ

Hakan Güldağ

Hakan Güldağ

Ekonomi Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı

1961’de İstanbul’da doğan Hakan Güldağ, ilköğretimini İstanbul Oruçgazi, orta öğrenimini Özel Darüşşafaka Lisesi ve Pertevniyal liselerinde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulunda gazetecilik, Boğaziçi Üniversitesi Temel Bilimler Fakültesinde tarih okudu.

1987 yılında Dünya Gazetesi Dış Haberler Servisi’nde çalışmaya başladı. İlerleyen yıllarda, aynı gazetenin Dış Haberler Servisi Şefliğini, Borsa Servisi Şefliğini yürüttü ve yazıişlerinde görev yaptı. Pek çok gazete ve yayın organında muhabir, şef ve yönetmen olarak görev yapan Güldağ, 2008-2019 arası DÜNYA gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni, 2019 – 2022 yılları arası DÜNYA gazetesini yayımlayan NBE Medya Haber A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev aldı.

2011 yılında Türkiye Medya ve İletişim Meclisi’nin başkanlığına seçilen Güldağ, bu görevinin yanı sıra, Ekonomi Gazetecileri Derneği Yüksek İstişare Kurulu Üyesi ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Meslek İzleme ve Etik Kurulu’nda görev aldı. 2022 yılından Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev alıyor. Hakan Güldağ, 2005 yılından bu yana da, Avrupa Ekonomi Basını Federasyonu’nda (EBP) İcra Kurulu Üyesi olarak Türkiye’yi temsil ediyor.

2022 yılında Nasıl Bir EKONOMİ gazetesinin kurucuları arasında yer alan Hakan Güldağ, EKONOMİ gazetesinin Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapıyor.

TÜSİAD Dijital Türkiye Konferansı Sponsorlar