Serdar Urçar

Serdar Urçar

Serdar Urçar

TÜBİSAD Yönetim Kurulu Üyesi & Comodif CEO’su

Serdar Urçar, 1994 yılından bu yana bilgi teknolojileri sektöründe Türkiye, Ortadoğu ve Afrika bölgesinde farklı şirketlerde, bölge ekonomilerinin dijitalleşmesi adına önemli roller üstlenmiş bir iş dünyası lideridir.

İş hayatına 1992 yılında Arthur Andersen’da başlayan ve teknolojinin iş dünyasını dönüştürme potansiyelini gören Serdar Urçar, 1994’te stratejik bir kararla rotasını bilişim sektörüne çevirdi. Karma Bilgisayar ve Superonline’ın ardından 1997’de Hewlett Packard’a (HP) katıldı. HP’de 19 yıl boyunca Ortadoğu Kişisel Sistemler Grubu Genel Müdürü, Türkiye Genel Müdürü ve son olarak da Orta Doğu, Afrika ve Akdeniz Bölge Direktörlüğü dahil olmak üzere farklı rollerde bulundu.

2016 yılında Hewlett Packard’dan ayrıldıktan sonra, Türkiye pazarının en büyük dağıtım ve lojistik şirketlerinden biri olan Index Grup’un (INDES) dijital dönüşüm projesine, ardından da Ortadoğu, Orta Asya ve Kuzey Afrika’da faaliyet gösteren Netaş Telekom’un (NETAS) uluslararası satış organizasyonuna liderlik etti.

Serdar Urçar 2020 yılında bir bağlantılı otomotiv teknolojileri şirketi olan Comodif’e CEO olarak katılarak, ülkemizden küresel teknoloji şirketleri çıkarma misyonuna hizmet etmeye devam etmektedir.

Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Serdar Urçar, Jeanne Monnet Enstitüsü’nden Avrupa Birliği Siyaseti ve Ekonomisi alanında yüksek lisans derecesine sahiptir. Yönetici eğitiminin bir parçası olarak 2005 yılında INSEAD Genç Liderler Programını tamamlamıştır.

Halen İstanbul’da eşi ve iki çocuğuyla yaşayan Serdar Urçar, TÜBİSAD ve Türkiye Bilişim Vakfı yönetim kurulu üyesidir. Ayrıca Girişimcilik Vakfı kurucu mütevelli heyeti üyesi, mentor ve melek yatırımcı kimlikleri ile Türkiye startup ​​ekosisteminin gelişimi için çalışmalarına devam etmektedir.

TÜSİAD Dijital Türkiye Konferansı Sponsorlar