Aslihan Gurescier

Aslıhan Güreşcier, Equinix Türkiye Genel Müdürü

 Aslıhan Güreşcier 2019 yılında Equinix Türkiye genel müdürü olarak göreve başladı. Öncesinde 20 yıldan fazla veri merkezi endüstrisinde deneyimi olan Güreşcier, 3 sene boyunca Zenium Veri Merkezinin Türkiye ülke müdürü olarak çalışmıştır.

Equinix Türkiye’nin genel müdürlük görevi öncesinde, Alibaba Cloud’un tek yetkili temsilcisi ve iş ortağı olan Tradefive dahil olmak üzere, bulut ve veri merkezi danışmanı olarak çalışan Aslıhan Güreşcier, ülkemizde yerel bulut yapısının oluşmasına odaklanmıştır.

Zenium öncesinde veri merkezi ve Teknoloji çözümleri özelinde, ülkemizdeki en büyük sistem entegratörlerinden biri olan Koç Sistem’de 20 seneden fazla görev almış ve en son Satış Grup Müdürlüğü görevini üstlenmiştir.

Aslıhan Güreşcier, 1995 yılında Boğaziçi Üniversitesi Yabancı Diller bölümünden mezun olmuş ve 1999 yılında Marmara Üniversitesinden İşletme ve Organizasyon Yönetimi alanında MA derecesi almıştır.

***

Aslihan Güreşcier joined Equinix in 2019 as Managing Director for Turkey. Aslihan has more than 20 years’ experience in the Data Center industry including three years at Zenium Data Centers where she was the Country Manager for Turkey.

Most recently, Aslihan worked as a freelance cloud and data center consultant for various firms including Tradefive, the exclusive partner of Alibaba Cloud in Turkey, to establish a local cloud presence.

Prior to Zenium, Aslihan was with the Systems Integration, data center and technology solutions firm, KoçSistem, where she progressed to Sales Group Manager during more than 20 years with the company.

Aslihan graduated from Bosphorus University with a BA in Foreign Languages in 1995 and an MA in Business Administration from Marmara University in 1999.