Bahadır Balkır

 Bahadır Balkır, TÜSİAD Başkan Yardımcısı / Balorman Orman Ürünleri San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

1964 doğumlu olan Bahadır Balkır, ilköğretimini İstanbul Namık Kemal ilkokulunda, orta öğretimini Fransız Saint Michel lisesinde tamamladı. 1988 yılında da Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olan Bahadır Balkır Fransızca, İngilizce, İspanyolca ve Almanca biliyor.

1989-1990 yıllarında Şili’de G.Amerika’nın en büyük orman endüstri kuruluşu olan Arauco firmasında mühendis olarak çalıştı. 1991-1999 yılları arasında aile bünyesindeki firmalarda görev aldı. Yurt dışından orman ürünleri hammadde ithalatı organizasyonlarını gerçekleştirdi. ABD, G.Afrika, Y.Zelanda, Şili, İskandinavya ve Rusya’daki operasyonları yönetti. 1999 yılında Balorman firmasının kuruluşunu gerçekleştirdi ve halen yönetim kurulu başkanlığını yapıyor.

2002-2010 yılları arasında BEYSAD (Beyaz Eşya Yan Sanayiciler Derneği) yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptı. 2010 Nisan – 2016 Şubat döneminde BEYSAD Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlendi.

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, DEİK Şili İş Konseyi Başkanı ve DEİK Amerika İş Konseyleri Koordinatör Başkan Yardımcısı olarak görevlerini yürütmektedir.