berkay-kani

Berkay Kani, e-Playout Kurucu Ortağı

2016’da Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünü kazandım ve aslında girişimcilik ekosistemiyle tanışmam Boğaziçi’nde oldu. Çeşitli topluluklara kendimi geliştirmek ve benim gibi girişimcilik kafa yapısına sahip insanları tanımak için katıldım.

Boğaziçi Üniversitesi Girişimcilik Merkezi Bright’ta 1 sene dijital sorumlu olarak çalıştıktan sonra Topluluk Yöneticiliğine yükseldim. Akabinde Stanford Üniversitesi’nin yürüttüğü dünyanın en büyük öğrenci inovasyon ağı olan Stanford University – University Innovation Fellows programına Boğaziçi’nden seçilen 4 öğrenciden biri oldum.

Stanford’dan aldığım 1.5 aylık inovasyon ve girişimcilik eğitimi sonunda 2 tane Boğaziçi’li arkadaşımla birlikte e-playout’u kurduk. E-Playout kendisini geliştirmek isteyen espor oyuncuları ile profesyonel/yüksek seviyeli amatör espor oyuncularının video eğitimleri ve birebir canlı eğitimlerini buluşturan online bir platformdur.

E-Playout ile TÜSİAD Bu Gençlikte İş Var 2020’de binlerce üniversiteli ekip arasından birinci olma başarısını elde ettik. BGİV süreci devam ederken Sinan Güler Spor Girişimlerini Hızlandırma programına seçilen 6 girişimden biri olduk. Bunun akabinde İş Bankası Workup 7. Dönem’e seçilen 18 girişimden biri olduk. Bu sayede İş Bankası ve onun partnerleriyle bir sürü iş birliği yapma fırsatımız oldu.

Ayrıca Webrazzi Summit Startup Lounge’da yer aldık. Son olarak da İTÜ Çekirdek 5. Nesil Girişimlerinden biri olup İTÜ Çekirdek’in fırsatlarından faydalanma fırsatı bulduk. E-Playout ile eğitim alanında bir topluluk kurmaya ve nitelikli oyuncuların kaybolup harcanmadığı, esporun aileler tarafından güvenli bir şekilde desteklenebileceği bir dünya yaratmak istiyoruz. Esporda kazandığımız knowhow sayesinde kurumsal firmalara espor turnuvaları yapmaya da başladık.

NETAŞ ile birincisini yaptığımız espor turnuvaları projemizde müşteri portföyümüz de giderek artmakta. Bu gelişmelerin akabinde Türkiye Girişimcilik Vakfı 2020 Fellow Burs Programı’na seçilen 40 Fellow’dan biri olmayı da başardım. Ayrıca uzun süre boyunca federasyondan lisanslı olarak karate yaptım. Hobi olarak basketbol oynamayı ve yelken sporlarını yapmayı seviyorum.

Ayrıca CMAS bröveli 2* tüplü dalışçı ve aynı zamanda da serbest dalışçıyım.