burak-aydin

Burak Aydın, TÜSİAD Bilgi ve İletişim Teknolojileri Çalışma Grubu Başkanı, SabancıDx Genel Müdürü

Burak Aydın, 1997 yılında ODTÜ Makine Mühendisliği bölümünden mezun olmuş ve 1999 yılında aynı üniversitede İşletme Yüksek Lisansını tamamlamıştır. Çalışma hayatına 1997 yılında ODTÜ’de Network Asistanı olarak başlayan ve 2001 yılında Accenture Almanya ve Avusturya Ofislerinde çeşitli projelerde danışman olarak çalışan Sn. Burak Aydın, 2004 yılında Türkiye’de Siemens Business Services bünyesinde Stratejik Planlama Danışmanı olarak görev yapmıştır.

2006-2011 yılları arasında Intel Türkiye bünyesinde sırasıyla İş Geliştirme Müdürü ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Sn. Aydın, 2011-2017 tarihleri arasında Intel Türkiye Genel Müdürlüğü görevini yürütmüştür. 2017-2018 yılları arasında alanında lider akıllı enerji ve nesnelerin interneti şirketi olan Silver Spring Networks’e EMEA pazarından sorumlu Genel Müdür olarak görev yapmıştır.

 Sn. Aydın, Ağustos 2018 tarihinden itibaren Sabancı Holding’in Dijital Şirketi SabancıDx şirketinde Genel Müdürlük görevini sürdürmektedir.

TÜBİSAD Yönetim Kurulu üyesidir. TÜSİAD üyesidir ve halen TÜSİAD bünyesinde STEM + A çalışma grubunu yönetmektedir.