hasan-aslanoba

Hasan Aslanoba, Aslanoba Capital Kurucusu

Hasan Aslanoba, 1963’de Bursa’da doğdu. Lise eğitimini Bursa Anadolu Lisesi’nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi, İşletme Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, San Diego National University’den, MBA diploması aldı. 

1989’da kendi aile şirketi olan Erikli Su’da Genel Müdür olarak çalışmaya başladı, 2005’de Erikli Su markasını açık ara su pazarının lideri yaptı. 2006’da, Erikli Su ile Nestle Waters arasında Türkiye ortaklığını gerçekleştirdi. Ortak şirkette, 2012’ye kadar CEO ve şirket ortağı pozisyonunda çalıştı.

2013 başından itibaren, melek yatırımcı olarak, startup şirketlere yatırım yapmaya odaklandı. Bugüne kadar yaptığı çok sayıda melek yatırımla, Türkiye internet eko-sistemine önemli katkısı oldu. Türkiye’de yatırım yaptığı bazı startup şirketler şunlar : Bitaksi, Martı, Modanisa, Insider, Obilet, İninal, Vivense, Düğün, Colendi, Connected2.me, Webrazzi, Etohum, DoktorSitesi, Hotelrunner.

Hasan Aslanoba’nın ana misyonu; startup eko-sistemini desteklemek, dijital ekonominin getirdiği fırsatlar ve tehditler hakkında toplumsal farkındalığı arttırmaktır.