Barış Özistek

Barış Özistek, Boğaziçi Ventures Kurucu Ortağı

Barış Özistek, Türkiye’nin lider teknoloji yatırım şirketlerinden Boğaziçi Ventures’ın kurucularından olup yönetim kurulu üyesi olarak görev almaktadır. Gedik Portföy Yönetim Şirketinin de YK üyesi olan Özistek, Türkiye’nin önde gelen teknoloji girişimcilerinden ve seri yatırımcılarındandır.

Barış Özistek, 2011 yılı başında CEO olarak katıldığı SHR Grup bünyesinde yer alan başarılı oyun ve fintech şirketlerinin yabancı yatırımcılara satışına liderlik etmiştir. 2013 yılından bu yana da Netmarble EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) yönetim kurulu başkanı olarak da görev yapmaktadır.

Barış Özistek, Türkiye’nin erken aşama girişimlere destek veren en büyük özel girişim hızlandırma programı “StartersHub”ın da kurucularındandır. 2015 – 2020 yılları arasında yönetim kurulu ve yatırım komitesi üyeliği yapmıştır.

Barış Özistek, Adecco ve Bureau Veritas gibi çeşitli uluslararası firmalarda Türkiye, Hazar Denizi & MENA bölgesinden sorumlu üst düzey yönetici pozisyonlarında görev yapmıştır.

Barış Özistek, Yıldız Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nde tamamladığı eğitiminin ardından, Makina ve Enerji Mühendisliği üzerine yüksek lisans derecesini ve Finans ve Pazarlama dalında MBA’i yine Yıldız Teknik Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Yönetim, satış ve pazarlama alanlarında birçok eğitimin ardından, İsviçre’de IMD Business School’da “İleri Liderlik” eğitimi almıştır.

Türkiye Dijital Oyun Federasyonu (TÜDOF) Başkanlığını da yapmış olan Sn. Özistek, Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) Yönetim ve Yürütme Kurulu Üyesi olarak da halen görevini yürütmekte ve 1907 Fenerbahçe Derneği, TÜSİAD, Girişimcilik Vakfı gibi farklı sivil toplum kuruluşlarına da üyelikleri bulunmaktadır.