Elvan Ünlütürk

Elvan Ünlütürk, TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Sosyal Politikalar Yuvarlak Masası Başkanı/Sun Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı

1970 yılında İzmir’de doğmuştur. Orta öğretimini İzmir Amerikan Lisesinde tamamladıktan sonra Ege Üniversitesi Tekstil Mühendisliği bölümünden 1992 yılında mezun olmuştur.

Çalışma hayatına ilk olarak 1991 yılında Yaşar Holding Tekstil bünyesinde (YUTEKS) Müşteri Temsilcisi Asistanı olarak başlamış, bu görevini 1992 yılına kadar sürdürmüş, ardından 1992 yılında Sun Tekstil A.Ş de Müşteri Temsilcisi Asistanı olarak çalışmaya başlamıştır.

1995-1997 yıllarında İnsan Kaynakları Sorumlusu, 1997-1999 Üretim Planlama,1999-2005 Satış Müdürü, 2006-2016 Genel Müdür alanlarında görev almıştır.

Halen, Sun Tekstil ve Jimmy Key Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevine devam etmektedir.

Ünlütürk, AIESEC Danışmanlar Kurulu Üyesi, TAİDER (Aile İşletmeleri Derneği), KALDER (Türkiye Kalite Derneği), TÜSİAD(Türkiye Sanayi İş Adamları Derneği), EİB (Ege İhracatçılar Birliği) gibi iş dünyası örgütlerinde Yönetim Kurulu üyesi ve Tanıtım Komitesi Başkanı olarak görev almaktadır.

Elvan Ünlütürk, UN Global Compact Network Türkiye Başkan Yardımcısı, TÜSİAD Kalkınma Politikaları Yuvarlak Masa Başkan Yardımcılığı ve TÜSİAD Sosyal Politikalar Yuvarlak Masası Başkanlığını görevlerini sürdürmektedir.

İyi derecede İngilizce, orta seviyede Almanca bilmektedir. Evli ve bir çocuk annesidir.