Güler Sabancı

Güler Sabancı, Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı

Kariyeri boyunca Sabancı Topluluğu şirketlerinde çok çeşitli üst düzey görevlerde bulunmuş olan Güler Sabancı, 2004 yılından bu yana, Türkiye’nin en itibarlı gruplarından Sabancı Holding’in Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlenmektedir. Güler Sabancı, aynı zamanda Sabancı Üniversitesi’nin Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı, Sakıp Sabancı Müzesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye’nin öncü vakıflarından Hacı Ömer Sabancı Vakfı’nın da Mütevelli Heyeti Başkanıdır.

Sabancı etkin bir sanayici, sanatsever ve iş dünyasının önde gelen isimlerinden biri olmasının yanı sıra, kız çocuklarına ve kadınlara yönelik olarak öncülük ettiği çalışmalarıyla bölgedeki en güçlü kadınlar arasında gösterilmektedir. Güler Sabancı, aralarında David Rockefeller Köprü Kurucu Liderlik ve Clinton Küresel Vatandaşlık Ödülü’nün de yer aldığı birçok ödülün sahibidir.

Güler Sabancı, European Roundtable of Industrialists üyesi olup, MIT Energy Initiative’in Uluslararası Danışma Kurulu’nda ve Columbia Business School Danışma Kurulu’nda da görev almaktadır.