İrem Oral Kayacık

İrem Oral Kayacık, TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Girişimcilik ve Gençlik Yuvarlak Masası Başkanı/Odak Group Yönetim Kurulu Üyesi

1981 doğumlu İrem Oral Kayacık, İstanbul Robert Lisesi’nden sonra Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olmuştur. New York Columbia Üniversitesi’nde, Gayrimenkul ve Finans üzerine MBA programını tamamlamıştır.

İş hayatına, L’oreal Paris ofisinde Satış bölümünde başlayan İrem Oral Kayacık, sonrasında Pepsi Bottling Group’ta Ticari Pazarlama Analisti görevinde bulunmuştur. 2005 yılında, Odak Group bünyesine katılarak grup şirketlerinde farklı kademelerde çalışmıştır. Katı yakıtlar, gayrimenkul finansmanı ve proje geliştirme alanlarına odaklanmıştır. İzmir, Adapazarı ve Antalya Agora Alışveriş Merkezleri projelerinin finans, geliştirme, kiralama ve yönetim aşamalarında etkin rol almıştır. Kurumiçi girişimcilik inancıyla, 2008’den itibaren alışveriş merkezleri kapsamındaki Aile Eğlence Merkezleri ve Sinema gibi işletmelerin geliştirme süreçlerini yönetmiştir. Alışveriş Merkezleri İcra Kurulu Başkanı ve Odak Group Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

İş hayatının yanı sıra sivil toplum kuruluşlarına katkı sağlamaya önem vermektedir. Bu kapsamda, TAİDER (Aile İşletmeleri Derneği) kurucu üyesi ve Endeavor üyesidir. Ayrıca, TÜRKONFED Yönetim Kurulu üyeliği ve Gençlik ve Eğitim Eş Komisyonunun eş başkanlığını yapmaktadır.

İrem Oral Kayacık, 20 Şubat 2019 tarihli TÜSİAD Genel Kurulu itibariyle, Girişimcilik ve Gençlik Yuvarlak Masası Başkanlığı görevini sürdürmektedir.