Nazım Salur

Nazım Salur, Getir Kurucusu

1986’da Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Salur, 25 yılı aşkın süredir seri girişimcilik yapıyor. 2013 yılında teknoloji alanındaki ilk girişimi BiTaksi ile taksi arayan yolcularla, yolcu arayan taksileri buluşturan Salur, Türkiye’de ilk kez taksilere kredi kartı ile ödeme seçeneğini getirdi.

“Eğer insanlara 3 dakikada taksi gönderebiliyorsak, diğer ihtiyaç ürünlerini de 10 dakikada götüremez miyiz?” sorusundan yola çıkan Nazım Salur’un teknoloji alanındaki ikinci girişimi olan Getir, Temmuz 2015’te hizmete girdi. Dünyada bir ilki Türkiye’de başlatarak 10 dakikada market ürünlerini kullanıcılarıyla buluşturan Getir, orijinal bir iş fikri olarak tüm dünyada yeni bir pazar oluşturdu. Getir halen, bin beş yüzün üzerinde ürünü, ortalama 10 dakikada kullanıcılarla buluşturuyor.

Getir bugün, GetirYemek, GetirBüyük, GetirÇarşı ve GetirSu adlarındaki alt servisleri ile kullanıcıların hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. 2021’in başından bu yana 1.1 milyar doların üstünde yatırım alarak 7.7 milyar dolar değerlemeyle ulaşan Getir; Türkiye’nin tüm şehirlerinde verdiği hizmetin yanı sıra  İngiltere, Almanya, Fransa, Hollanda, İspanya, İtalya, Portekiz ve Amerika’da hizmet veriyor.