selin-kücük

Selin Küçük, FieldTech Kurucusu

Lisans ve yüksek lisans öğrenimini İTÜ Mimarlık Fakültesi’nde tamamlayan Selin Küçük, 2012-2017 yılları arasında edindiği mesleki uygulama ve akademik deneyimi birleştirerek, 2018’de FieldTech Mühendislik’i kurdu. 

Arazi-ofis arasında veri akış ve işleme sürecindeki problemlere odaklanan interdisipliner yapıdaki şirket, haritacılık alanında inovatif ve katma değerli ürünler geliştiren ilk yerli start-up’tır. 

Kurulduğu andan itibaren, projelerinde Trimble, Autodesk, Panasonic gibi dünya devi şirketlerle çözüm ortaklığı yapmış, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün ilgisini çekmiş, İTÜ gibi köklü kurumlarla çalışmıştır. Ayrıca, TÜSİAD, Viveka, Avrupa Kalkınma Bankası gibi kurumların düzenlediği girişimcilik ve hızlandırma programlarında yer almış, TÜBİTAK ve KOSGEB’in Ar-Ge desteklerinden faydalanmıştır.

FieldTech, ISIF’19 Uluslararası Buluş Fuarı’nda En İyi Ulusal Buluş Ödülü ve Altın Madalya; 2020’de İngiltere Uzay Ajansı’nın düzenlediği Space Tec-3 Business Pitch Event’te eşdeğer birincilik ödülü alan Ergo-Field isimli gerçek zamanlı haritalama platformu projesini hayata geçirmiştir. 

Arkeolojik alanların haritalama ve mimari belgelemesinde aktif olarak kullanılan, geleneksel kullanıcı alışkanlıklarını değiştirerek ezber bozan Ergo-Field sisteminin %70’in üzerinde verimlilik sağlandığı görülmüştür. 

Değişen kullanıcı alışkanlıkları, mobilite ve dijitalleşme ile her geçen gün büyüyen bir pazarda aktörleşen FieldTech Ar-Ge, ticarileşme, büyüme ve uluslararasılaşmaya yönelik faaliyetlerini sürdürmektedir.