Serkan Sevim

Serkan Sevim / TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Dijital Türkiye Yuvarlak Masası Başkanı / Medianova Kurucu CEO

1973 yılında İstanbul’da doğan Serkan Sevim, Galatasaray Lisesinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Fizik Bölümü’nden mezun oldu. Ardından 1998’de gittiği ABD’de University of Baltimore’dan Yönetim Bilişim Sistemleri alanında yüksek lisans diploması aldı. ABD’de eğitim aldığı yıllarda, bir arkadaşı ile birlikte Türkiye’nin ilk İnternet şirketlerinden biri olan Mezun.com’u kurdu. Mezun.com, 2002 yılında Baltimore Business Journal tarafından “En Hızlı Büyüyen Özel Şirket” seçildi.

Sevim, EY’ın 2004 yılında dünya çapında düzenlediği “Yılın Girişimcisi” yarışmasında Maryland Eyaleti Finalisti olma başarısını gösterdi. 2006 yılında Türkiye’ye dönen Sevim, 2010 yılında Mezun.com’daki hisselerini satarak ilk başarılı çıkışını gerçekleştirdi. Sonrasında, Türkiye’nin ikinci büyük çiçek şirketi konumunda bulunan, kurucusu olduğu 444cicek.com’daki hisselerini de satarak ikinci başarılı çıkışını yaptı.

Serkan Sevim, kurucusu ve CEO’su olduğu bulut bilişim sektörünün Türkiye’deki en büyük şirketlerinden Medianova’ya odaklanmış bir şekilde çalışmalarına devam etmektedir. 600’den fazla kurumsal şirkete platform sağlayan yerli bir teknoloji şirketi olan Medianova, teknoloji ihracatının ülkemizdeki öncüleri arasındadır. Sadece kendi Ar-Ge merkezinde geliştirdiği teknolojileri kullanarak hizmet sunan şirketin patentli ve patent bekleyen ürünleri de bulunmaktadır.

Sevim, Galatasaray Amerika Cemiyet Başkanlığı görevi sonrasında 2015-2017 yılları arasında Genç Yönetici ve İş İnsanları Derneği (GYİAD) Başkanı olarak görev yapmıştır.

Serkan Sevim TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeliğini ve Dijital Türkiye Yuvarlak Masası Başkanlığı görevini sürdürmektedir.