serkan-sevim

Serkan Sevim / TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Dijital Türkiye Yuvarlak Masası Başkanı, Medianova Kurucu CEO

1973 yılında doğan ve 1998 yılında Boğaziçi Üniversitesi Fizik Bölümü’nden mezun olan Serkan Sevim, yüksek lisans eğitimi için gittiği ABD’de, bir arkadaşı ile birlikte Mezun.com şirketini kurdu. Mezun.com kısa sürede hızlı bir büyüme kaydederek, ABD’de yaşayan Türklere sattığı online telefon kartları ile alanının lideri oldu ve 2002 yılında Baltimore Business Journal tarafından “En Hızlı Büyüyen Özel Şirket” seçildi. Sevim, 2004 yılında Ernst&Young’ın dünya çapında düzenlediği “Yılın Girişimcisi” yarışmasında Maryland Eyaleti finalisti olma başarısını gösterdi.

2006 yılında Türkiye’ye dönerek 444cicek.com ve Medianova şirketlerini kuran Serkan Sevim, 2009 yılında Mezun.com’daki hisselerini satarak ilk başarılı çıkışını gerçekleştirirken; Türkiye’nin ikinci büyük çiçek şirketi konumunda bulunan 444cicek.com’daki hisselerini 2011’in son çeyreğinde satarak ikinci başarılı çıkışını yaptı.

Serkan Sevim, kurucusu ve CEO’su olduğu Medianova’ya odaklanmış bir şekilde çalışmalarına devam etmektedir. Medianova şu anda Türkiye’nin en büyük streaming ve platform servis sağlayıcısı olarak hizmet vermekte, yurtdışına servis ihracatı yapmaktadır. Şirket, Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye Programı’nda 2011, 2012, 2013 ve 2014 ve 2015 yıllarında beş kez üst üste yer alarak, ülkemizin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinden biri olma başarısını göstermiştir. Medianova, Türkiye’deki online video trafiğinin büyük bir kısmını yönetmektedir.

Navigatör olarak IRC1 kategorisinde ulusal ve uluslararası yat yarışlarına katılan Serkan Sevim, ekip arkadaşlarıyla birlikte, 2011 yılında Infiniti teknesi ile TAYK Trofesi’ni kazanmıştır.

2011 yılından bu yana Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD) üyesi olan Sevim, 2015-2017 arasinda Gyiad 15. Dönem Başkanlığı yaptı.

Tüsiad Yönetim Kurulu üyesi olan Serkan Sevim, Dijital Türkiye Yuvarlak Masası Başkanı olarak çalışmaktadır.

Evli ve iki çoçuk babasıdır.