Umut Gökbayrak

Umut Gökbayrak, Yemeksepeti / Delivery Hero Global Teknoloji ve İnovasyon Merkezi CTO’su

25 yılı aşkın deneyime sahip bir yazılım mühendisi ve girişimci olan Umut Gökbayrak, bugüne kadar 9 girişimin parçası oldu. 12 yıldan fazla süre kurumsal işletmelerde, uzman ve yönetsel çeşitli rollerde görev aldı.

2017 yılından itibaren çeşitli büyük ölçekli kurumlarda danışman olarak çalışan Umut Gökbayrak’ın ek olarak toplamda 5 yıl, erken aşama girişim sermayesi fonları üzerine tecrübesi mevcuttur.

Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinden 2001 yılında mezun olduktan sonra, Yapı Kredi Bankası, Turkcell, Aslanoba Group ve Hürriyet gibi şirketlerde çalışan Umut Gökbayrak, son olarak da kurucusu olduğu Prompt API’de görev alıyordu.

Teknoloji danışmanlığı, yazılım geliştirme ve CTO gibi çeşitli görevlerde deneyimli Umut Gökbayrak, iş geliştirme becerilerine sahip bir yazılım geliştirici ve ayrıca pek çok inovasyona imza atan bir girişimci.

Gökbayrak, Ağustos 2021  itibarıyla Yemeksepeti ve Delivery Hero’nun Türkiye’de kuracağı Global Teknoloji ve İnovasyon Merkezi CTO’luk görevini üstlenecek.