Zehra Öney

Zehra Öney, 360+Media Interactive Kurucu Ajans Başkanı, Teknolojide Kadın Derneği Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı

Fütürist, mobil dönüşüm uzmanı, yatırımcı, uygulamacı, konuşmacı, teknoloji markalaşma ve pazarlama uzmanı Zehra Öney, İstanbul Üniversitesi’nde Ekonomi eğitimi aldı.

Turizm, telekomünikasyon sektörlerinde, mobil ve dijital alanlarda profesyonel yönetici olarak çalıştı. Turkcell’de ve Mobilera A.Ş.’de üst düzey yöneticilik yaptı. 2011’de 360+ Media Interactive’i kurdu. 2014-2017 arasında Blippar Türkiye CEO’su, Blippar Global SMT (Senior Management Team) ve Blippar Türkiye Münhasır Temsilcisi olarak görev yaptı.

Ocak 2019’da Türkiye’de Teknoloji alanında uzman insan yetiştirmek, özellikle bu alanda çok az olan teknolojide uzman kadın sayısını artırmak, STEM alanında okuyan kadınlarımızın eşit koşullarda istihdamda yer almasını desteklemek için kurmuş olduğu Teknolojide Kadın Derneği’nin Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı, Bahçeşehir Üniversitesi Graduate School of Business Yönetim Kurulu üyesi, MMA (Mobile Marketing Association) Türkiye Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu üyesi ve AI İnovasyon Yürütme Kurulu BaşkanıTürkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) üyesi olarak çalışmalarına devam etmektedir.